تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - امام جمعه عشق آباد :هان ای مسلمانان و ای علمای اسلام از نماد اسلامی ایران و رهبری عادل شیعه مصداق را در ملت و رهبری زعمأ شیعه بیابید.
امام جمعه عشق آباد :هان ای مسلمانان و ای علمای اسلام از نماد اسلامی ایران و رهبری عادل شیعه مصداق را در ملت و رهبری زعمأ شیعه بیابید.

سردمداران عربستان سعودی و كشور امارات به جنایات خود ادامه دهید تا انتظار فرج كه شیعه منتظر قدوم آن انسان كامل برای اداره جهان شبها را به صبح می آورد و هر روز جمعه برای آن ندبه می كند برای همه دنیا روشن شود .(این نبی المصطفی و ابن علی المرتضی وابن خدیجه الغراء،ـ متی ترانا ونراك)

آخرین نماز جمعه سال 1389 شهر عشق آباد به امامت حجه الاسلام اخلاقی فرد  و حضور پر شور مردم برگزار شد . خطیب نماز جمعه در شروع خطبه ها با توجه به اینكه در آستانه عید نوروز و سال نو قرار داریم  بیان نمود كه : آخرین نماز جمعه امسال است . سال 1389 شمسی به پایان رسید. وقتی رفتار و گفتار مردم را توجه می کنی،بیشتروقت خود را درتمیز کردن منزل و شستشوی فرشها و لباس و نو کردن کهنه های زندگی خود هستند. چون می خواهند به دیدار یکدیگر بروند. و زندگی وچون در محل سکنی خود ملاقاتها را انجام می دهند. و می خواهند ملاقات با دوستان و اصدقاء حاصل شود به تکاپوی تغییر وضعیت ظاهری خود افتاده اند این کارها بسیار خوب است و باید انجام گیرد . ما هم این تغییر و تحول را برای انس بیشتر مومنین به یکدیگر و حلول سال نو تبریک عرض می کنیم ولی چیزی که فراتر از این مطلب است تغییر و تحول درون ما است . وبه عبارتی خانه تکانی دل است . چنانچه دل متحول نشودو انسانها باطنشان را درست نکنند، مثل گل خوشبویی می مانند که دردرون لجنزار روییده اند . بیایید درون خود را تغییر دهیم . بیایید با زدودن غرور و خودخواهی و استغفار از درگاه خداوند متعال به مفهوم دعای  تحویل سال عمل کنیم. معنای آن دعا خانه تکانی دل است نه خانه تکانی ظاهری و محل سکونت .خطیب نماز جمعه عشق آباد در ادامه خطبه اول با اشاره به داستان تحول در افرادی مانند فضل بن عیاض  سارق و بشر الحافی  عیاش و تبدیل آنها به انسانهای عارف و عابد و با تقوا بیان نمود كه :

 اگر بشر حافی با شندیدن یك سخن از امامش موسی ابن جعفر شندید كه آدمی كه بنده خدا باشد كه به عیش ونوش و ظلم و گناه و بی بندوباری مشغول نمیشود چون بشر آزاد است سرگرم عیاشی و گناه است از دل زنگار زدائی كرد و این سخن امام او را متحول ساخت چرا ما متحول نمی شویم چرا سخنان ائمه در دل ما تاثیر نمی گذارد.

امام جمعه عشق آباد در خطبه دوم با توجه به اتفاقات بوجود ‌آمده در كشورهای اسلامی  و موج بیداری اسلامی و سركوب مردم توسط طواغیت و بویژه لشكر كشی عربستان و امارات به بحرین و كشتن مردم مسلمان این كشور بیان نمود كه :  

برادران و خواهران دینی در آخر سال 1389 اگر مسلمانان اهل تقوا باشند باید برای نجات مسلمانان بحرین، لیبی یمن، تونس، به فكر افتند همه صاحبان اندیشه و اهل قلم باید علیه طواغیت جنایات آنها را ترسیم كنند همه علمای اهل سنت در تمام بلاد اسلامی فریاد یاللمسلمین شان بلند شود و همه علمای شیعه با همت و تلاش خود نماد انقلاب اسلامی را به رخ  مسلمانها بكشند چهره زیبای جهاد و پرخاشگری و طاغوت زدائی و اینكه ملتها اصل می باشند و دولتهای ستمگر به حساب نباید آورده شود ترسیم كنند باید دنیا بداند كه ملت وفادار ایران علت عمده پیروزی خود را از اطاعت رهبری و ولایت فقیه آن زعیم ، عادل، با تقوا می دانند كه مانند رشته تسبیح امت اسلام را در كنار هم قرار داد.

هان ای مسلمانان و ای علمای اسلام از نماد اسلامی ایران و رهبری عادل شیعه مصداق (لن یجعل الله للكافرین علی المومنین سبیلا) را در ملت و رهبری زعمأ شیعه بیابید.

بیائید ای علماء اهل تسنن ای زعمأ قوم اهل سنت به سخن رسول گرامی اسلام عمل كنید او كه فرمود (من سمع رجلاینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم) اگر مسلمانی صدای مسلمانان را دركشورهای اسلامی بشنودوپاسخ اورا ندهد مسلمان نیست . زخمها و جراحات هولناك را بر پیكر جوانان مسلمان در بحرین نه كه شیعه اند بلكه در یمن، در تونس، در مصر، در عربستان سعودی، اگر چشم بصیرت دارید ببینید. اجساد به خون غلطیده جوانان مسلمان را نمی بینید گریه ها، اشكها، فریاد یاللمسلمین مادران را روی كشته جوانان خود نمی شنوید. شما كه خادم حرم رسول خدا و مسجدالحرام می باشید.

شما با قداره بندانتان به پشتیبانی اسرائیل و آمریكا به جنایات خود ادامه دهید تا مردم مسلمان دنیا برائت جستن شیعه را به حكم قرآن كریم مفهوم آن را درك كنند. (برائت من الله  و رسوله الی الذین عاهدتم من المشركین) با جنایات شما این برائت قرآنی در تمام دنیای اسلام عملی خواهد شد.

سردمداران عربستان سعودی و كشور امارات به جنایات خود ادامه دهید تا انتظار فرج كه شیعه منتظر قدوم آن انسان كامل برای اداره جهان شبها را به صبح می آورد و هر روز جمعه برای آن ندبه می كند برای همه دنیا روشن شود (این نبی المصطفی و ابن علی المرتضی وابن خدیجه الغراء،ـ متی ترانا ونراك)

شیعه ها وسنی ها را به خاك و خون بكشید و بر اجساد آنها تانكهای خود را برانید تا دنیا بداند شما نه شیعه هستید و نه سنی.

بكشید مسلمانها را تا خون حسین علیه السلام بیشتر جوشش كند و تا در خون شهدای پیرو حسین با كاخهایتان غرق شوید.

بكشید شیعه ها را تا شعار «هیهات منا الذله» حسین به گوش همه آزاده خواهان دنیا برسد. به چه جرمی حسین و یاران او كشته شدن و چرا فرزندان رسول خدا اسیر شدن (فقتل من قتل و سبی من سبی)

مردم همیشه در صحنه عشق آباد و بخش دستگردان در پایان نماز جمعه  هم صدا با سایر ملت مسلمان ایران راهپیمائی كردند و با شعارهای كوبنده انزجار خود را از سردمداران استكبار جهانی و مزدوران و دست نشاندگان آنها در رأس برخی از كشورهای اسلامی بویژه آل سعود و پادشاه بحرین وهمچنین  همبستگی و حمایت خود را از تمام مسلمانان به پا خاسته علیه ظلم و استبداد بویژه مردم مسلمان بحرین اعلام نمودند . در پایان راهپیمایی با فریاد الله و اكبر ، خامنه ای رهبر مواد قطعنامه راهپیمایی را تایید نمودند .