تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - *امام جمعه عشق آباد : مطالعه تاریخ به ما آگاهی و بینش و بصیرت درمورد انقلاب و پیشرفتهای اجتماعی می دهد
*امام جمعه عشق آباد : مطالعه تاریخ به ما آگاهی و بینش و بصیرت درمورد انقلاب و پیشرفتهای اجتماعی می دهد

منافقین با انتخاب راه نفاق چنین می پنداشتند كه می توانند در همه حال موقعیت خویش را حفظ نمایند و از خطر احتمالی مصون بمانند

منافقین با انتخاب راه نفاق چنین می پنداشتند كه می توانند در همه حال موقعیت خویش را حفظ نمایند و از خطر احتمالی مصون بمانند كه اگر كفار غالب شدن خود را از آنها بدانند و اگر مومنین غالب شدن خود را دركنار آنها قرار دهند و موقعیت خود را حفظ كرده و از منافعی كه  به دو طرف می رسد استفاده نمایند .

و پنداری كه در آنها به وجود آمده بود فكر می كردند از زیركی ویژه ای برخوردارند و مسلمانها را نادان تلقی می كردند اما قرآن پرده از روی كار آنها برداشت اولا ماهیت آنها را به كفر افشا كرد و فرمود آنها در درون كافر و از كفار بدتراند. ثانیا آنها را همانند شیطان گریزان از حق معرفی نمود وثالثا دروغ آنها را با آیه یك سوره شریفه منافقون إِذَا جَاءكَ الْمُنَافِقُونَ قَالُوا نَشْهَدُ إِنَّكَ لَرَسُولُ اللَّهِ وَاللَّهُ یَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ وَاللَّهُ یَشْهَدُ إِنَّ الْمُنَافِقِینَ لَكَاذِبُونَ  چون منافقان نزد تو آیند گویند گواهى مى‏دهیم كه تو واقعا پیامبر خدایى و خدا [هم] مى‏داند كه تو واقعا پیامبر او هستى و خدا گواهى مى‏دهد كه مردم دوچهره سخت دروغگویند  افشا ساخت.

حجه الاسلام اخلاقی فرد علت كور دلی منافقین را این گونه بیان  كرد

انسان گاهی نمی بیند چون صحنه و منظر دید تاریك است و گاهی انسان بر اثر كوری قادر به دیدن نیست ولی منظر وصحنه روشن است منافقین را به این شكل معرفی كرده است كه هم از نوری كه فرارویشان روشن است محروم اند و هم چون كور دلند در تاریكی فرو رفته و حقایق را نمی توانند فهم نموده و ببینند روشنائی جهان هستی را كه با نور خدا روشن است {الله نور السماوات و الارض}  قادر به دیدن آن نیستند لذا خداوند می فرماید وتركهم فی ظلمات لا یبصرون} در واقع آنها پرده ضخیمی جلو چشم خود قرار داده بر اثر كوری دل روشنائی جهان هستی و حقایق جهان هستی را نمی توانند بشناسند و ببینند.

خطیب نماز جمعه عشق آباد در خطبه دوم و در موضوع تقوا به تقوای مدیران اشاره نمود وخطاب به مدیران اجرائی  بیان داشت كه :     

 اگر می خواهید در نزد خدا و مردم گرامی باشید و غمی از دل محرومان و مستضعفان بر دارید تقوای الهی پیشه كنید و همت خود را بر آن گمارید كه نقاط دور افتاده و محروم ترین مردم مورد عنایت و توجه شما قرار گیرند

امام جمعه عشق آباد با توجه به 23 اسفند سالروز رحلت آیت الله كاشانی بیان  نمود كه :

در ایران در سال 1312 امتیاز نفت برای انگلیسیها بسته و تمدید شده بود علی رغم اینكه آقای كاشانی 28ماه در حبس اشغالگران و متفقین بعداز جنگ جهانی بودند، جهاد وپیگیری خود را پس از آزادی علیه انگلیس آغاز كرد و اینكه مبارزه علیه انگلیس و ملی شدن صنعت نفت را به میان توده های مردم ایران و مسلمانان برسدكه با تبلیغات و سخنرانیهای روحانیون این كار انجام گرفت و در اعلامیه های خود نوشت انگلستان ثروت ها و ذخائر نفتی ما را می برند و خون ما را مثل زالو میمكند باید صنعت نفت ملی شود بناچار در 29 اسفند 1329 ملی شدن صنعت نفت به تصویب مجلس رسید آقای مصدق تا آن زمان با آقای كاشانی همراه بود با كلی از مشكلات نخست وزیر شد. وی برای بدست گرفتن پست وزارت جنگ با شاه اختلاف كرد و بدون هماهنگی با آیه الله كاشانی استعفا كرد و قوام السلطنه را شاه بعنوان نخست وزیر روی كار آورد.كه او مردی بسیار ظالم و بی باكی بود . آیه الله كاشانی مصدق را در خصوص این فریب كه به نفع انگلیسیها تمام شد نصیحت كرد به نصایح این مجاهد  مومن كه تمام تلاشش برای قطع دست بیگانگان از كشور بود گوش نكرد.

مطالعه تاریخ به ما آگاهی و بینش و بصیرت درمورد انقلاب و پیشرفتهای اجتماعی می دهد امید است ملت ایران با مطالعه تاریخ ایران و عبرت از تلخی های تاریخ با بصیرت از انقلاب اسلامی، دفاع و پیرو و مطاع رهبری عالی مقام اسلامی ایران باشند.

حجه الاسلام اخلاقی فرد با توجه به 22  اسفند سالروز تشكیل بنیاد شهید  انقلاب اسلامی اظهار   داشت كه :

. امید است مسئولین بنیادشهید و خدمتگزاران به این خانواده های شریف و عزیزانی كه غمها و غصه های فرزندان شهید و برادران و پدران شهیدشان روی دل آنها سنگینی می كند و این سنگینی را با ایمان به خداوندو وعده های الهی كه خداوند وعده مهمانی خود را به شهدا داده است آسان می كند توجه كافی داشته باشند

خطیب نماز جمعه عشق آباد در خصوص اهمیت و جایگاه نماز جمعه با اشاره به سخن امام راحل و با عنایت به حادثه اتفاق افتاده در نماز جمعه 24 اسفند سال 1363بیان داشت كه :

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران یكی از امور مهم كه چشم دشمنان اسلام را خیره می كرد برپایی نماز جمعه در سراسر كشور اسلامی ایران بود حضرت امام در این خصوص فرمود یكی از بزرگترین پدیده های اسلامی و یكی از مهمترین ره آوردهای انقلاب اسلامی است اگر این انقلاب اسلامی جز این نماز جمعه چیز دیگری نداده بود برای ملت ما و مسلمین كافی بود.

با توجه به همین اهمیت بزرگ نماز جمعه است كه دشمنان ما از همان اول شدیدا با آن مخالفت میكردند و به هر طریقی می خواستند آن را تضعیف یا نابود كنند كه به عنوان نمونه می توان به حادثه 24 اسفند 1363 در نماز جمعه تهران اشاره كرد در آن واقعه امامت جمعه را رهبر معظم انقلاب به عهده داشت اگر چه چهارده نفرشهید و 88 نفرمجروح شدند ایشان با صلابت و بدون هیچ گونه تزلزلی به خطبه های نماز جمعه ادامه داد. و این صلابت موجب تقویت ضد استكباری مردم شد.

برادران و خواهران دینی به اجتماعات دینی خود كه یكی از آنها بلكه مهمترین آنها نماز جمعه است اهمیت بدهید همدلی و برادری خود را با الهام گرفتن معنویت و بصیرت دینی وسیاسی حفظ كنید همیشه تفرقه موجب بدام بیگانه افتادن است اكنون كه در كشورهای اسلامی بیداری اسلامی احساس می شود عمده مهم آن از نماز جمعه ای است كه هر جمعه برگزار می شود. برادران و خواهران امروز كه جمعه و روز اجتماع دینی است در عربستان سعودی خصوصا در حرمین شریفین روز خشم از سوی مسلمین علیه كفار و طواغیت اعلام شده است.