تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - حجه الاسلام والمسلمین اخلاقی فرد در خطبه نماز جمعه 22 بهمن :
حجه الاسلام والمسلمین اخلاقی فرد در خطبه نماز جمعه 22 بهمن :

اختلافات مانع از نگهداری و استمرار انقلاب اسلامی می‌شود بر همین اساس باید از ایجاد اختلافات بی‌مورد بر سر موضوعات بی‌اهمیت پرهیز شود.

 حجت‌الاسلام قاسم اخلاقی‌فرد در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با بیان اینكه تخریب یك نظام آسان‌تر از نگهداری آن است، اظهار داشت: از مهم‌ترین عواملی كه انقلاب اسلامی ایران را نگهداری و حفظ می‌كند، وجود وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان، اطاعت بی‌چون و چرا از رهبری، پایبندی به اصول و اعتقادات مذهبی و بصیرت‌افزایی است.
وی خاطرنشان كرد: امروز مردم دنیا، تمام زاویای انقلاب اسلامی ایران را مورد رصد و بررسی دقیق قرار داده و از آن درس و عبرت می‌گیرند كه لازم است ملت ایران قدر این نعمت بزرگ الهی را دانسته و از ایجاد اختلافات بی‌مورد، بر سر موضوعات بی‌اهمیت خودداری كرده و همگی با اتحاد و همدلی، در راستای پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل (ره) و توصیه‌های ارزشمند مقام عظمای ولایت تلاش كنیم.
خطیب جمعه عشق‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: بی‌شك یوم‌الله 22 بهمن 1357، یكی از روزهای بزرگ تاریخ ایران اسلامی است كه نظیر آن را در تحولات اجتماعی و تاریخی هیچ كشوری نمی‌توان یافت.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه به بیان برخی از بركات و رهاوردهای انقلاب اسلامی ایران و تشریح تحولات اخیر در كشورهای اسلامی پرداخت و عنوان كرد: گذشته و آینده ملت‌ها به هم مرتبط است و به همین دلیل بود كه پیامبران ما را به مطالعه تاریخ گذشتگان دعوت كرده‌اند بر همین اساس موظفیم علل شكست‌ها، انحراف‌ها و كجروی‌ها را در طول تاریخ بررسی كرده و دلایل موفقیت‌ها و پیروزی‌های ملل در گذشته را شناخته و از آن عبرت بگیریم.
امام جمعه عشق‌آباد افزود: حضرت امام خمینی (ره) به عنوان یك رهبر الهی و سیاسی گذشته را به آینده مرتبط ساخت و به ما آموخت كه حاكمان باطل باید مانند علف هرزی از نظام طبیعت برچیده شوند.
وی بیان داشت: وجود برخی حكومت‌های باطل، دلیل بر عدم وجود اصل ثابت در نظام هستی نیست و در طول تاریخ هم پیروزی حق یا باطل متداول بوده اما آنچه مسلم است این است كه هرگاه اراده مردم با اراده خداوند متعال ممزوج شود، اراده خدا تحقق پیدا كرده و ملت‌ها از ستم ستمگران نجات پیدا خواهند كرد.
اخلاقی‌فرد اضافه كرد: امروز اراده ملت‌های دنیا با اراده خدا ممزوج شده، ملت مصر تنها راه حل را اسلام دانسته و اسلام را به عنوان یك ایدئولوژی انتخاب كرده است كه همین بازگشت ملت مصر به هویت اصلی‌شان، موجب پیروزی قریب‌الوقوع این مردم خواهد شد.