تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - اولین همایش تجلیل از پدران ومادران شهدا درسطح شهرستان طبس، در عشق آباد برگزار شد
اولین همایش تجلیل از پدران ومادران شهدا درسطح شهرستان طبس، در عشق آباد برگزار شد


نخستین همایش تكریم و تجلیل از پدران و مادران 59 شهید بخش دستگردان  با عنوان یادمان پدران و مادران آسمانی، با حضور خانواده معظم شهدا، امامان جمعه فردوس و عشق‌آباد و جمعی مدیران ادارات و نهادهای شهرستان طبس برگزار شد.
امام جمعه شهرستان فردوس در این مراسم اظهار داشت: زمان تعالی و اوج انسان در عالم آفرینش، لحظه وصول به كرامت است و انسان باید خود را در عالم هستی بالا برده و به بالاترین مرتبه جایگاه انسان كه جایگاه كرامتی است برسد.
حجت‌الاسلام محمدعلی حسینی‌مقدم در توضیح معنای كرامت بیان داشت: كرامت یعنی آن مقامی كه برتر از آن قابل تصور نیست كه حضرت حق فقط و فقط به انسان عطا كرده است كه شامل دو نوع ذاتی و اكتسابی است.
وی ادامه داد: برای نیل به كرامت، عزت و عظمت باید برخی صفات و ویژگی‌ها را در خود ارتقا دهیم كه از جمله آن مهربانی، سپاسگزاری، عدالت، تقوا ، عفو و گذشت و ... است.
امام جمعه فردوس اضافه كرد: یكی از مهم‌ترین صفات انسان كریم این است كه برای رسیدن به شهادت در تلاش و تكاپو است كه راه دیگر رسیدن به كرامت، اتصال به منابع كرامت همچون خداوند، فرشتگان الهی، رسول اكرم و پیامبران الهی و قرآن است.
وی یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ملت ما به جایگاه حقیقی خود رسیدند و اكنون با گذشت 32 سال از انقلاب، روز به روز بر جایگاه و كرامت ملت ایران افزوده می‌شود.
حسینی‌مقدم تصریح كرد: امروز ایران اسلامی در اوج عزت و عظمت است، به ‌گونه‌ای كه اخوان‌المسلمین مصر، افتخار خود را داشتن رهبری همچون آیت‌لله خامنه‌ای و داشتن رئیس‌جمهوری همچون دكتر احمدی‌نژاد می‌دانند.
وی افزود: در گذشته دیگران برای كشور ما شرایط تعیین می‌كردند، اما امروز به بركت انقلاب اسلامی و خون شهدا، این ایران است كه در مذاكرات مختلف شرط و پیش‌ شرط تعیین می‌كند.
امام جمعه فردوس خطاب به خانواده شهدا گفت: شما خانواده معظم شهدا در اوج كرامتید و در واقع نفس‌های شما پدران و مادران شهدا، نفس‌های الهی است.
وی اظهار داشت: خانواده معظم شهدا، در جریان جنگ نرم و تهاجم فرهنگی، یكی از نیروهای مقتدر و توانمند برای مقابله با این تهاجم هستند.
امام جمعه عشق‌آباد نیز در ابتدای همایش تجلیل از والدین 59 شهید بخش دستگردان، اظهار داشت: جبران ایثار و فداكاری شهدا و خانواده‌هایشان با هیچ چیز امكان‌پذیر نیست چراكه این خانواده معظم شهدا بودند كه با صبر و مقاومت خود، آزادی واقعی و استقلال را به ما بازگردانده و دست اجانب و بیگانگان را از این كشور قطع كردند.
حجت‌الاسلام قاسم اخلاقی‌فرد عنوان كرد: خون شهدا برای ملت ایران عزت و افتخار آفرید و خداوند متعال را شكر می‌گوییم كه در كشوری زندگی می‌كنیم كه مذهب رسمی آن شیعه اثنی‌عشری و رهبر آن فقیه عادل اسلامی است.
اهدای لوح یادبود مزین به تمثال مبارك شهدا به والدین شهدا از دیگر برنامه‌های نخستین همایش تجلیل از پدران و مادران 59 شهید بخش دستگردان طبس بود.