تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - امام جمعه عشق آباد:پیشرفت و ارتقاء یک ملت به کار،کوشش، وحدت و یکپارچگی بستگی دارد
امام جمعه عشق آباد:پیشرفت و ارتقاء یک ملت به کار،کوشش، وحدت و یکپارچگی بستگی دارد

 

*برگرفته از سایت فلاح

بیست و ششمین نماز جمعه بخش دستگردان با همان شور و استقبال همیشگی

بیست و ششمین نماز جمعه بخش دستگردان با حضور برشور نمازگزاران و به امامت حجه الاسلام اخلاقی فرد امام جمعه عشق آباد اقامه گردید .در خطبه اول  امام جمعه عشق آباد بعد از حمد و ثنای الهی و سفارش به تقوی  کل خطبه اول را با به موضوع تقوی اختصاص داد و با استفاده از آیات قرآنی و احادیث معصومین (ع) به شرح و توضیح تقوی و اثرات  آن در جامعه اسلامی و خود سازی فردی پرداخت . وی افزود راه رسیدن به تقوا و ترک گناه دشوار است و تنها به خواندن ذکر و گفتن اعوذ بالله من الشیطان الرجیم نمی شود  از گناه و اغوا و فریب شیطان در امان بود و باید در ایمان و عمل صورت بگیرد همچنانکه در هنگام شنیدن آژیر خطر فقط گفتن اینکه من به پناهگاه می روم کافی نیست وباید عملا به سمت پناهگاه حرکت کرد  

 وی بیان داشت که با عنایت به برکات نظام جمهوری اسلامی و فراهم شدن امکانات لازم و بر اساس آیه شریفه  ((الَّذِینَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ)) باید  مسئولین کشور و همه آحاد ملت در جهت رشد و توسعه فرهنگ نماز و اقامه آن تلاش نمایند و همچنین فرائض زکات و رسیدگی به محرومان و امربه معروف و نهی ازمنکر  به خوبی انجام شود تا در سایه آن مردم به تقوی الهی دست پیدا کنند .

حجه الاسلام اخلاقی فرد در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا به مناسبتهای هفته پرداخت و در آغاز با توجه به سالگرد تصویب لایحه کاپیتولاسیون در سال1342  مواضع امام راحل (ره) در برابر تصویب این لایحه ننگین برای نمازگزاران بیان کرد و  تاثیر فرمایشات امام راحل(ره)  در جمع طلاب و روحانیون مدرسه فیضیه و کل کشور را توضیح داد .

دومین مناسبتی که امام جمعه عشق آباد به آن اشاره نمود هفته بسیج دانش آموزی و سالگرد شهادت شهید حسین فهمیده بود که ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز از مردم خواست در راه پیمایی  روز 13 آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی حضور پر شور داشته باشند

موضوع بعدی خطبه دوم راه اندازی مدارس قرآنی در سراسر کشور بود که بنا به گفته وزیر  آموزش و پرورش تا 4 سال آینده  پنج هزار مدرسه قرآنی در سراسر کشور راه اندازی می شود . وی با اشاره به اینکه هم اکنون تعدادی از این مدارس در بخش دستگردان راه اندازی شده است از مسئولین خواست برای اداره این کلاسها از معلمین مجرب ووارسته که ایمان و عملشان الگو باشد و به قرآن آشنایی کامل داشته باشند استفاده شود و از مردم خواست که به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند که انشاءالله در آینده کشور ما یک کشور قرآنی بشود .

مناسبت بعدی سالروز بنای کعبه در 25 ذی القعده الحرام به دست حضرت آدم (ع) و تجدید بنای آن توسط حضرت ابراهیم (ع) بود که امام جمعه عشق آباد به اهمیت  کعبه در برقرای وحدت بین مسلمانها و اثرات معنوی آن برای حجاجی که مشرف به زیارت آن می شوند اشاره و با توجه به آیات قرآن در این زمینه توصیح داد .

آخرین مطلب امام جمعه عشق آباد با توجه به شعارهای نماز گزاران قبل از شروع خطبه ها که همگی فریاد می زدند : (( مصوبات دولت اجرا باید گردد . ارتقاء عشق آباد حق مسلم ماست )) بیان داشت که پیشرفت و ارتقاء یک ملت به کار و کوشش و وحدت و یکپارچگی بستگی دارد و اگر کار و تلاش و صنعت و علم همراه با وحدت وجود نداشته باشد پیشرفت میسر نیسست  . لذا باید قدم را از راه اصلی بردارید و قانون مند و به دور از هر نوع کینه توزی و تفرقه وبراساس ضوابط  اقدام کنید . مسلما دولتمردان   وضعیت خاص جغرافیایی بخش دستگردان  و دوری آن از سایر شهرستانها رادر نظر گرفته اند و باید قدمی بردارند .لذا سعی کنید  قانون مند ودرست و براساس منطق و ضوابط عمل کنید  تا انشاءالله زمینه ارتقاء بخش دستگردان فراهم شود .