تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - در جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش دستگردان چه گذشت؟؟
در جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش دستگردان چه گذشت؟؟

شورای فرهنگ عمومی بخش دستگردان با محوریت موضوع انتخابات در محل سالن اجتماعات بخشداری برگزار  شد .

در این جلسه برابر دستور كار تعیین شده در جلسه قبل كه مقرر شده بود نمایندگان موسسه فرهنگی قرآن و عترت منهاج عشق آباد ، نمایندگی تربیت بدنی و شهرداری گزارشی از فعالیتهای فرهنگی خود ارائه نمایند ابتدا آقای رجب زاده رئیس هیأت مدیره موسسه منهاج گزارش عملكرد موسسه را ارائه نمود . وی بیان داشت كه در حال حاضر موسسه با حدود 700 نفر قرآن آموز در رشته های مختلف قرآنی فعالیت می كند و نتیجه آزمون ترم تابستانی این موسسه بسیار مطلوب بوده است . وی اظهار نمود كه بر اساس اساسنامه مصوب ، موسسه آمادگی كامل برای تاسیس نمایندگی دانشكده مجازی علوم قرآن و حدیث را در بخش دستگردان دارد مشروط به اینكه مشكل فضای ساختمانی لازم برای موسسه مرتفع گردد .

نماینده شهرداری عشق آباد در گزارشی از روند ایجاد فضای سبز شهر اعلام نمود كه برای سروسامان دادن به فضای سبز شهر برنامه های متنوعی از قبیل انتخاب درختان سازگار با محیط و اقلیم منطقه ، اصلاح خاك در دست اقدام است و در فصل در ختكاری امسال تعداد 5000 اصله درخت در فضای سبز شهر كاشت خواهد شد .

حاضرین در جلسه پیرامون موضوع فرهنگ انتخابات نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند و در نهایت آقای سید احمد حقانی ثانی بخشدار ونایب رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن تقدیر و تشكر ازمردم بخش دستگردان به خاطر حضور پرشور و آگاهانه در راهپیمائی یوالله 22 بهمن ، طی سخنان خود بیان نمود كه :

....ناموس نظام و انقلاب انتخابات است و درانتخابات 88 مشاهده كردیم  لذت و سروری  كه از حضور 40 میلیونی مشاركت مردم داشتیم در نهایت اتفاقهایی كه بعد از انتخابات رخ داد حیثیت نظام و كشور را در عرصه های بین المللی به علت فریبها ی افرادی كه رای نیاوردند  زیر سؤال برد و مدتی گذشت كه این مشكلات هموار شد . قطعا با هوشیاری و بصیرت مردم و تدابیری كه مقام عظمای ولایت دارند . انشاءالله در این انتخابات كه دشمن روی آن خیلی سرمایه گزاری كرده است  شاهداتفاقاتی حتی مشابه فتنه 88 هم

نباشیم .عموما مقام معظم رهبری تأكید مطلبی را دارند و فرمودند كه همانطور كه حظور حداكثری در انتخابات یك تكلیف و وظیفه شرعی است شناخت و انتخاب اصلح هم یك وظیفه شرعی است .

بخشدار دستگردان فضای فعلی بخش را فضایی وحدت بخش در آستانه انتخابات بیان نمود و اظهار داشت آنچه كه این وحدت را برهم می زند تخریب كاندیداهاست كه باید همه سعی كنیم از تخریب كاندیداها جلوگیری شود ضمن اینكه تخریب هریك از كاندیداها خلاف قانون نیز محسوب می شود .الحمدلله مقدمات لازم برای یك انتخابات خوب و سالم در همه عرصه ها هم در اجراء و هم در نظارت فراهم است

سخنران پایانی جلسه حجه الاسلام و المسلمین اخلاقی فرد امام جمعه عشق آباد ورئیس شورای همومی بخش دستگردان بود كه در طی سخنانی جنین بیان نمود .

فرهنگ عمومی یك سری مسائل مشترك بین همه افراد دارد كه آن را می پسندند .مثل فضای سبز و زیبایی شهر كه خیلی مهم است.با توجه به اینكه تا كنون كار تخصصی روی موضوع فضای سبز انجام نگرفته است . شهرداری باید دنبال این قضیه باشد كه فضای سبز را تخصصی كنند . و باید به این موضوع زودتر رسیدگی شود .

حجه الاسلام اخلاقی فرد در خصوص تاثیر قرآن بر فرهنگ یك جامعه بیان داشت كه : هرجا كه قرآن حاكم است .وقتی در دست جوانها قرآن باشد . در خانوادها صحبت قرآن باشد یقینا جامعه یك جور دیگری خواهد شد .این موضوع واقعا مهم است و تشویق كردن قشر قرآنی اثرات خودش را در اطراف و فرهنگ جامعه می گزارد.

امام جمعه عشق آباد موضوع انتخابات را بسیار با اهمیت و مهم بیان نمود و از همه دست اندركاران بویژه چهره های فرهنگی خواست در ایجاد یك فرهنگ انتخابات مطلوب در سطح بخش تلاش كنند .

در جمع بندی پایان جلسه بر اساس نظرات و پیشنهادهای ارائه شده مقرر گردید .

1-    تا برگزاری انتخابات یك جلسه فوق العاده با محوریت موضوع انتخابات گرفته شود .

2-    توسط آگاهان به مسائله فرهنگی و انتخابات منشور اخلاقی انتخابات تهیه گردد .

3-    روی محورها و برنامه های طرح تحول اجتماعی ابلاغی وزارت كشور كه به هریك از اعضاء یك نسخه داده شد تحقیق و بررسی انجام شود .

رئوس برنامه های طرح تحول اجتماعی عبارتند از:

1-تشكیل تحكیم و تعالی خانوده و كاهش مطلوب طلاق

2-ارتقاء انضباط اجتماعی و صیانت از حقوق شهروندی

3-كاهش آسیبهای اخلاقی ، ارتقاء فرهنگ عمومی و ترویج روزی حلال

4-كاهش مطلوب اعتیاد

5-ارتقاء نشاط اجتماعی و رضایت عمومی

6-تقویت وحدت ، همبستگی و هویت ملی

                                                                                                                          ارتقاء امنیت اجتماعی
منبع:فلاح