تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - جمعی از طلاب و روحانیان طبسی خواستار اختصاص نماینده مستقل برای طبس و بشرویه شدند
جمعی از طلاب و روحانیان طبسی خواستار اختصاص نماینده مستقل برای طبس و بشرویه شدند

جمعی از طلاب و روحانیان طبسی مقیم مشهد، خواستار اختصاص یك نماینده مستقل در مجلس برای مردم شهرستان‌های طبس و بشرویه شدند.

انجمن طلاب و روحانیان طبسی مقیم مشهد مقدس با ارسال نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وسعت زیاد و ظرفیت بالای فرهنگی و مذهبی طبس، شهرت این شهرستان را به عنوان میقات‌الرضا (ع) و دروازه خراسان یادآور شده است.
در این نامه كه نسخه‌ای از آن به‌وسیله نهاد امامت جمعه طبس به‌منظور انتشار در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته است، با اشاره به اینكه الحاق شهرستان طبس به استان خراسان جنوبی برآورنده همه درخواست‌های طبسی‌ها مبنی بر بازگشت به استان خراسان رضوی نیست، اما از اینكه برای بار دیگر نام خراسان حتی با عنوان جنوبی بر تارك طبس خواهد درخشید اظهار خوشحالی شده است.
علاوه بر این در بخش دیگری از این نامه دو درخواست اصلی مردم شهرستان طبس شامل اختصاص نماینده مستقل برای مردم شهرستان‌های طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی و ارتقاء فرمانداری شهرستان طبس به فرمانداری ویژه مطرح شده است.
درمتن این نامه آمده است:
محضر ریاست مجلس شورای اسلامی؛ جناب لاریجانی
همانطور كه مستحضرید طبس همواره به عنوان دروازه طلایی سرزمین مقدس خراسان و گذرگاه 5 استان بوده كه مردمان دیار اصفهان، یزد، فارس، كرمان و سیستان در میقات طبس اذن دخول می‌خوانده و احرام حرم یار می‌بسته‌اند. طبس همیشه میقات‌الرضا علیه‌السلام بوده و خواهد بود.
اكنون پس از سال‌ها كه دست سیاست، نام نامی خراسان را از تارك طبس ـ و صد البته نه از دل‌های مردم ـ زدوده بود، زمزمه الحاق شهرستان طبس به خراسان جنوبی شنیده می‌شود.
این امر گرچه برآورنده همه خواسته طبسی‌ها مبنی بر بازگشت به خراسان رضوی نیست، اما خوشحالیم كه نام بزرگ خراسان ولو با عنوان جنوبی بر تارك طبس دوباره خواهد درخشید.
از آنجا كه در این چند ساله مردم صبور و ولایت‌مدار طبس نامهربانی‌هایی را دیده و تحمل كرده‌اند؛ ما طلاب و روحانیون طبسی مقیم مشهد مقدس، پیغام‌ها و خواسته‌های مردم را به محضر حضرتعالی تقدیم می‌داریم:
نخستین خواسته مردم، انفكاك حوزه انتخابیه نمایندگی مجلس از شهرستان فردوس و با عنایت به اشتراكات فرهنگی و علاقه مردم شهرستان بشرویه به طبس، اشتراك با شهرستان بشرویه است، این مسئله دارای توجیه قانونی بوده و در صورت تصویب مجلس قابل اجراست، گرچه انتظار مردم ولایت‌مدار طبس از دولت اصول‌گرا به‌ویژه شخص رئیس‌جمهور محترم اجابت خواسته به‌حقشان مبنی بر لغو مصوبه سال 80 دولت اصلاحات بود كه در طول چند سال به عناوین مختلف به صورت محرمانه اعلام داشتند، ما در این مورد از حضرتعالی و هیئت رئیسه تقاضای جدی داریم.
دومین خواسته مردم این است كه با عنایت به وسعت و جمعیت و حساسیت میقات‌الرضا علیه‌السلام طبس فراتر از دیگر شهرستانهاست و جا دارد توسط فرمانداری ویژه اداره شود. ایجاد فرمانداری ویژه از انتظارات به‌حق مردم است.
در پایان ضمن تشكر ویژه از عنایت حضرتعالی، امیدواریم در راه خدمت به اسلام و مسلمین سلامت و پایدار باشید.
انجمن طلاب و روحانیون طبسی مقیم مشهد مقدس
منبع : فارس نیوز 26/5/90