تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - قوانین 30گانه سیزدهمین دوره مسابقات فوتسال جام رمضان عشق آباد 1390 اعلام شد.
قوانین 30گانه سیزدهمین دوره مسابقات فوتسال جام رمضان عشق آباد 1390 اعلام شد.

اتخاذ سی قانون جهت بهتر برگزار شدن سیزدهمین دوره مسابقات فوتسال جام رمضان 1390 عشق آباد

بسمه تعالی

باعنایت به فرا رسیدن ماه ضیافت الهی و برگزاری  سیزدهمین دوره مسابقات  فوتسال جام رمضان90  با عنوان یادواره شهداء بخش دستگردان چگونگی برگزاری رقابت ها به شرح ذیل اعلام می گردد.

 

1- این مسابقات از لحاظ فنی بر اساس مقررات فدراسیون فوتبال از نظر اجرائی و انظباطی بر اساس آئین نامه های فدراسیون و مقررات داخلی ( کمیته فوتسال ) برگزار خواهد شد.

2-تعداد نفرات هر تیم 8 نفر بازیکن بعلاوه 2 نفر کادر فنی مربی می تواند بازی کند بشرط اینکه سرپرست تیم حتما در کنار تیم باشد در غیر اینصورت از بازی کردن مربی ممانعت می گردد.

3- تعداد بازیکنان برای شروع بازی  3 نفر کافی می باشد.

4-میبایست تیم ها حداقل نیم ساعت قبل از شروع مسابقه در سالن حضور داشته باشند.

5-مسابقات در دو تایم25 دقیقه ای رونده با یک تایم استراحت برای هر تیم در هر نیمه خواهد بود که قطعا تایم نگه داشته می شود هر نیمه 10 دقیقه استراحت خواهد داشت.

6-در جریان بازی اگر تیمی مرتکب 5 خطای تیمی مستقیم شود خطای ششم از محل پنالتی دوم ویا از محل وقوع زده خواهد شد. خطاهای تیمی در هر نیمه حذف می شود و اگر بازی ها در مراحل بالا به وقت اضافه کشیده شود خطاها و تایم پابرجاست و در صورت مساوی بودن نتیجه در وقت اضافه 5 ضربه پنالتی زده خواهد شد.

7-اگر رنگ پیراهن تیمها یکی باشد داور بازی قرعه کشی و بر اساس قرعه کاور به یکی از تیم ها تحویل می گردد.

8-در جریان بازیها پزشک حتما حضور خواهد داشت و بر اساس دستور داور می تواند وارد زمین شده و بازیکنان مصدوم را درمان نماید.

9-جریمه کارت زرد در جریان بازی10000 ریال کارت قرمز20000 ریال میباشد

10-  جریمه اغتشاش و اخلال در بازی بعد از اثبات ، تیمی 150000 ریال  وانفرادی 40000 ریال

11-مربیان تیم ها جهت هدایت تیمهای خود و حفظ آرامش مسابقات فقط یک نفر سر پا در محدوده مشخص باشد.

12-بازیکنان تعویضی باید از محل تعیین شده تعویض  و نباید قبل از خروج بازیکن تعویضی به میدان برود در غیر این صورت بازیکن ورودی کارت زرد دریافت می کند.

13-مسئولیت ثبت اخطار ها و اخراج بازیکنان بر عهده سرپرست هر تیم و مسئولین اجرائی در این رابطه مسئولیتی ندارند ولی جهت همکاری بیشتر قبل از هر بازی رکورد و اخطار ها از مسئول برگزاری استعلام گردد.

14-مسابقات دو اخطاره می باشدو به هیچ عنوان حذف نخواهد شد.

15-زمان بازی فقط در صورت مصدومیت بازیکن با اعلام داور بازی نگه داشته می شود.

16-مسابقات طبق جدول اعلام شده انجام می گردد و هیچ گونه تغییری در برنامه مسابقات نخواهیم داشت

17-تمامی بازیکنان بایستی از ساق بند استفاده نمایند.

18-در صورتی که تیم ها در گروه خود جهت صعود هم امتیاز باشند در مرحله اول تفاضل گل و در مرحله دوم گل زده بیشتر و در مرحله سوم بازی رودر رو در نظر گرفته و تیم صعود کننده را مشخص خواهد کرد چنانچه موارد ذکر شده یکسان بود  یک بازی برگزار خواهد شد.

19-فقط افراد دارای کارت بازی و کادر فنی در زمین حضور خواهند و از ورود افراد بدون کارت جدا جلوگیری و سرپرستان هر تیم موظف به اجرای این بند در خصوص نفرات تیم خویش خواهد بود.

20- شماره پیراهن بازیکن از اول تا پایان مسابقات بایستی یک شماره باشد و حق تغییر و تعویض شماره پیراهن را ندارد مگر با اطلاع برگزار کننده و مسئول سالن

21-کارت بازی بازیکنان و کارتهای کادر فنی بایستی حتما در حین انجام مسابقه همراه باشد در غیر اینصورت ناضر بازی از حضور آن فرد جلوگیری بعمل خواهد آورد.

22-بازیکن اخلاق کاپ اخلاق تیمی و آقای گل انتخاب و کاپ اهدا خواهد شد.

23-هر تیمی حداقل با 7 نفر می تواند در مسابقات حضور یابد.

24-تکمیل نفرات درمرحله اول مسابقات روشن شود و در مراحل بالا نیز افزایش نفر نداریم

25-انجام یا عدم انجام مسابقه از اختیارات داور مسابقه بوده و سایر افراد به هیچ عنوان مجاز نیستند.

26-هر تیم میبایست ازپیراهن شورت و جوراب یکرنگ شماره دار استفاده کند در غیر این صورت برگزار کننده ممانعت بعمل خواهد آورد.

27-شیوه امتیاز دهی بر اساس قانون جاری کمیته فوتسال فدراسیون که برای برنده سه امتیاز و مساوی یک امتیاز خواهد بود.

28-در صورت استفاده از بازیکن غیر حائز شرایط که در اطلاعیه اولیه اعلام شد حتی صدور کارت انجام شده و در صورت احراز عدم صلاحیت فرد خاطی سرپرست تیم مسئول طبق آئین نامه انظباطی عمل خواهد شد و صدور کارت دال بر صحیح بودن مدارک نمی باشد

29-کلیه حرکات و رفتارهای بازیکنان داخل و بیرون زمین بر عهده سرپرست تیم می باشد.

30-در صورت اعتراض به نحوه قضاوت داور سرپرست تیم حق دارد نسبت به موضوع ذکر شده ظرف مدت 24 ساعت به صورت کتبی تسلیم کمیته اجرایی مسابقات نماید.

 

کمیته اجرایی سیزدهمین دوره مسابقات فوتسال جام رمضان بخش دستگردان