تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - امام جمعه عشق‌آباد : صدوقی از بازوان اسلام و ولایت بود
امام جمعه عشق‌آباد : صدوقی از بازوان اسلام و ولایت بود

حجه الاسلام والمسلمین اخلاقی فرد : شهید محراب آیت‌الله محمد صدوقی و حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی از بازوان اسلام و ولایت بودند.


حجت‌الاسلام قاسم اخلاقی‌فرد در مراسمی كه به مناسبت ارتحال حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در محل هیئت ابوالفضلی (ع) طبس برگزار شد، اظهار داشت: براساس آموزه‌های دینی یكی از مهم‌ترین روش‌ها برای دانش‌افزایی و شناخت راه و رسم زندگی دینی، مطالعه در تاریخ انسان‌هاست.
وی ادامه داد: مردم باید تاریخ را به دقت مطالعه كنند تا بتوانند با كسب عبرت و بصیرت لازم از تاریخ، روند زندگی خود را به صورت هدف‌دار پایه‌ریزی كنند.
امام جمعه عشق‌آباد عنوان كرد: بررسی تاریخ و تجزیه و تحلیل سنن، عادات و فرهنگ جوامع بشری و توجه به زندگی مردان الهی مانند انبیاء، رسولان، امامان، و علمای خیرخواه تاثیر بسزایی در زندگی انسان‌ها دارد و می‌تواند راه حق را به مردم نشان دهد.
وی یادآور شد: طبیعی است كه در هر مسیری، موانع و مشكلاتی وجود دارد و انسان‌ها برای غلبه بر این مسائل باتوجه به اینكه خداوند متعال انسان‌ها را آزاد آفریده ابتدا به عقل خود رجوع می‌كنند اما در مرحله بعد خدا برای هدایت انسان‌ها پیامبرانی را از سوی خود مبعوث به رسالت كرد تا مردم را از ولادت تا مرگ بسوی مقصد نهایی هدایت كنند.
اخلاقی‌فرد خاطرنشان كرد: مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی حركتی عظیم و تحولی بزرگ را برای ما نمایان می‌سازد كه طی آن حكومتی 2500 ساله با ریشه‌های عمیق اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فروپاشید و نبوت جایگزین سلطنت شد.
وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) رهبری عادل، فقیه و باتقوا بود كه با اجرای پیام رسولان الهی، كاروان انقلاب اسلامی را هدایت كرد و امروز خلف صالح او یعنی مقام معظم رهبری این راه را ادامه می‌دهند.
امام جمعه عشق‌آباد بیان داشت: در طول 32 سال كه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد شاهد توطئه‌ها و فتنه‌های فراوانی از سوی جریان‌های مختلف سیاسی برای حذف امامت، ولایت و رهبری دینی از جامعه اسلامی بودیم، اما لطف و امدادهای غیبی خداوند متعال همواره شامل حال امت اسلام بوده و همان‌گونه كه خدا پیامبران و امامان را هدایت و حمایت كرد، پشتیبان ایران اسلامی هم هست.
وی اضافه كرد: با مطالعه تاریخ درمی‌یابیم كه هرگاه مسلمانان از ولایت جدا شدند صدمه دیدند كه بر همین اساس باید مسلمانان همیشه با چنگ زدن به ریسمان محكم الهی، خویش را از دسیسه‌های دشمن حفظ كرده و خود را به قله اعلای انسانیت برسانند.
اخلاقی‌فرد تصریح كرد: به قرآن، عترت، امامت، رهبری و ولایت كه به خدا منتهی می‌شود چنگ بزنید و اختلاف سلیقه‌ها باعث نشود كه دستتان از این ریسمان محكم كوتاه شود.
وی اظهار داشت: نمایندگان ولی فقیه در مراكز استان‌ها و امامان جمعه در سراسر كشور كه وظیفه اداره امور معنوی و فرهنگی مردم را برعهده دارند، رشته‌های محكمی هستند كه به رهبری پیوند خورده‌اند.
امام جمعه عشق‌آباد گفت: یكی از مهم‌ترین وظایف علما، مقابله با توطئه‌ها و فتنه‌ها و ایجاد زمینه برای اصلاح جامعه است كه علما در این راه حتی از جان خود هم دریغی ندارند.
وی یادآور شد: شهید محراب آیت‌الله شیخ محمد صدوقی و حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی از مردان بزرگ تاریخ و حامیان ولایت بودند و نقش و تاثیر بسزایی در جریان انقلاب اسلامی داشتند كه بر هیچ كس پوشیده نیست.
اخلاقی‌فرد ضمن تسلیت ارتحال جانسوز حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه فقید یزد تصریح كرد: شهید آیت‌الله شیخ محمد صدوقی و حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی، از بازوان توانمند اسلام و ولایت بودند كه امروز مهمان سفره رسول خدا (ص) و حسین‌بن علی (ع) هستند.
مراسم یادبود حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، باحضور جمع كثیری از مسئولان و مردم در محل هیئت ابوالفضلی (ع) طبس برگزار شد.
مدیحه‌سرایی و قرائت پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت ارتحال حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود