تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - رای قصاص برای متهم پرونده قتل روستای تپه‌طاق + صدور حكم اعدام برای 15 قاچاقچی مواد مخدر در طبس
رای قصاص برای متهم پرونده قتل روستای تپه‌طاق + صدور حكم اعدام برای 15 قاچاقچی مواد مخدر در طبس

دادستان عمومی و انقلاب طبس:
 برای 15 قاچاقچی موادمخدر در طبس حكم اعدام صادر شد.


غلامحسین توكلی اظهار داشت: موضوعی با عنوان بدحجابی وجود ندارد بلكه یك فرد یا باحجاب است یا بی‌حجاب و شخصی كه حجاب ندارد علاوه بر گناه مرتكب جرم هم شده كه در قانون برای این جرم مجازات‌هایی پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: بی‌حجابان نباید به خود اجازه دهند كه با هنجارشكنی نظم جامعه را برهم بزنند و در صورتی كه نیروی انتظامی به عنوان ضابط دادگستری گزارشی مبنی بر مشاهده شخص بی‌حجاب كه باعث برهم زدن نظم عمومی جامعه شده است ارائه كند، دادستانی طبس با قاطعیت تمام و بدون هیچگونه مماشاتی با وی برخورد خواهد كرد.

* مواد مخدر، تصادفات و سرقت سه جرم شایع در طبس
دادستان عمومی و انقلاب طبس سه جرم شایع‌تر در طبس را مواد مخدر، تصادفات و سرقت معرفی و خاطرنشان كرد: باتوجه به واقع شدن شهرستان طبس در منطقه‌ای كویری و محل ترانزیت مواد مخدر، معمولا پرونده‌های زیادی در دادگستری طبس در موضوع موادمخدر در جریان است.
وی وجود فروشنده‌های مواد مخدر در سطح شهر را از دیگر دغدغه‌های دادگستری طبس دانست و بیان داشت: در سال گذشته در مجموع مقدار دو تن و 238 كیلوگرم انواع مخدر در شهرستان طبس كشف و ضبط شد كه در این ارتباط 688 نفر متهم دستگیر شدند.

* صدور حكم اعدام برای 15 قاچاقچی مواد مخدر در طبس
توكلی افزود: آرای بسیار خوبی برای مجرمان موضوع مواد مخدر در طبس صادر شد به طوری كه در سال گذشته 15 حكم اعدام صادر شد كه هم‌اكنون در مرحله دادستانی كل كشور است و در صورت تایید مقامات قضائی به مرحله اجرا درمی‌آید و علاوه بر این برای 15 مجرم دیگر حكم حبس ابد صادر شده است.
وی یادآور شد: اعتیاد بلایی خانمان‌سوز است كه جوانان جامعه ما را تهدید می‌كند و فردی كه معتاد شد اگر بیكار باشد، برای تامین هزینه مواد چاره‌ای جز سرقت ندارد و برهمین اساس لازم است خانواده‌ها توجه و كنترل بیشتری بر روی فرزندان خود داشته باشند.

* بازداشت 199 متهم سرقت در طبس
دادستان عمومی و انقلاب طبس درباره پرونده‌های سرقت نیز ضمن تاكید بر اینكه مردم باید همواره در آرامش كامل باشند، گفت: احساس ناامنی از خود ناامنی بدتر است و باتوجه به اینكه وقوع هر فقره سرقت حتی كوچك باعث برهم زدن امنیت و آرامش مردم می‌شود اقدامات خوبی درراستای برخورد با سارقان انجام شده است.
وی اضافه كرد: نصب انواع دوربین‌های امنیتی مداربسته در بانك‌ها، عابربانك‌ها، پمپ بنزین‌ها، طلافروشی‌ها و ... و افزایش سطح حفاظتی اماكن مختلف مانند دامداری‌ها از جمله اقداماتی است كه با پیگیری دادستانی طبس انجام شده و بی‌شك این اقدامات می‌تواند در پیشگیری از وقوع سرقت تاثیر بسزایی داشته باشد.
توكلی اظهار داشت: در سال گذشته در مجموع 119 نفر به اتهام سرقت در طبس بازداشت شدند كه برخوردهای خوبی همچون بازداشت متهمان سرقت تا مرحله صدور حكم و اجرای حكم شلاق سارقان در ملاء عام انجام شده است.

* كیفیت راه‌های مواصلاتی شهرستان طبس نامطلوب است
وی درباره وقوع تصادفات رانندگی در طبس هم عنوان داشت: شهرستان طبس دارای راه‌های زیادی است اما این راه‌ها از كیفیت مطلوبی برخوردار نیست و معمولا در ایام عید نوروز كه ترافیك راه‌های این شهرستان بالاست تصادفات زیادی اتفاق می‌افتد.

* رای قصاص برای متهم پرونده قتل روستای تپه‌طاق طبس
دادستان عمومی و انقلاب طبس همچنین از پلمپ بالابرهای غیراستاندارد داخل مغازه‌های سطح شهر و تذكر به فروشندگان پوشاك برای جمع‌آوری برخی مانكن‌ها خبر داد و افزود: متهم پرونده قتل روستای تپه‌طاق بازداشت و تحقیقات مربوطه كامل شده و هم‌اكنون این پرونده با صدور رای قصاص در دادگاه كیفری استان یزد است.
وی ادامه داد: پرونده قتل روستای عرب‌آباد در مرحله انجام تحقیقات است و در مورد پرونده روستای خروو هم قتل محرز نشده و پرونده مربوطه مختومه شد.
توكلی یادآور شد: اعتقاد ما این است كه وقتی فردی جرمی را مرتكب می‌شود نباید خانواده وی مورد فشار قرار گیرند كه به همین منظور انجمن حمایت از زندانیان طبس در سال گذشته مبلغی حدود 100 میلیون ریال به خانواده زندانیان كمك كرده است.
وی با بیان اینكه براساس قانون برای دادستان حدود 400 وظیفه تعریف شده است، عنوان داشت: دادستانی طبس همواره برای انجام وظایف خود در چارچوب قانون و آنگونه كه شایسته مردم متدین طبس است تلاش می‌كند.