تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - با همكاری 3 شبكه جهانی؛نایبندان طبس روی ماهواره می‌رود
با همكاری 3 شبكه جهانی؛نایبندان طبس روی ماهواره می‌رود

 تهیه كننده ایران و سرپرست تیم تولید مستند Wildlife Iran گفت: مستند نایبندان طبس با مشاركت سه شبكه IRIB ایران، ZDF آلمان و ARTE فرانسه تولید و از پنج شبكه معتبر جهانی پخش می‌شود.

حمید نظیری آستانه اظهار داشت: كار تصویربرداری مستند Wildlife Iran یا «حیات وحش ایران» به اتمام رسید.
وی افزود: این مستند به مدت 86 دقیقه و در قالب دو برنامه 43 دقیقه‌ای ساخته می‌شود كه شبكه‌های IRIB ایران، ZDF آلمان و ARTE فرانسه در تولید آن مشاركت دارند.
نظیری آستانه خاطرنشان كرد: این مستند كه با دو زبان گفتار و متن آلمانی و فرانسوی تولید می‌شود به بررسی گوناگونی و تنوع حیات وحش در مناطق مختلف ایران می‌پردازد و پس از تولید علاوه بر شبكه‌های داخلی ایران از 5 شبكه معتبر جهانی پخش خواهد شد.
تهیه كننده ایران و سرپرست تیم تولید مستند Wildlife Iran اظهار داشت: در قالب این مستند بخشی از حیات وحش مناطق مختلف ایران بررسی می‌شود.
نظیری آستانه ادامه داد: پناهگاه حیات وحش نایبندان طبس از استان یزد، منطقه 70 قله اراك از استان مركزی، پارك ملی بمو و پارك ملی بهرام گور شیراز از استان فارس، تالاب میانكاله بهشهر از استان مازندران و تالاب انزلی از استان گیلان از جمله مناطقی است كه در مستند Wildlife Iran به تصویر كشیده می‌شود.
وی عنوان كرد: چند نما از رشته كوه البرز و قله دماوند و همچنین تصاویری از باغ‌های سه شهر اصفهان، شیراز و طبس نیز در این مستند گنجانده شده است.
تهیه كننده ایران و سرپرست تیم تولید مستند Wildlife Iran یادآور شد: مراحل آماده‌سازی فنی این مستند حدود شش ماه طول می‌كشد كه پس از اتمام مراحل تولید از شبكه‌های تلویزیونی داخلی و شبكه‌های معتبر بین‌المللی به زبان‌های مختلف پخش خواهد شد.
به گزارش فارس؛ مستند Wildlife Iran به كارگردانی هربرت اوستوالد، تصویربرداری رولند گوكل، صدابرداری فولكر شویچ و ارائه بهمن وفایی‌نژاد و بنی ربل ساخته می‌شود.
هربرت اوستوالد كارگردان این مستند، در سال‌های 2010 و 2011 دارای آثار برگزیده‌ای در جشنواره‌های مختلف فیلم‌های محیط زیستی بوده است.
گفتنی است؛ پناهگاه حیات وحش نایبندان طبس‌با مساحتی بالغ بر یك میلیون و 516 هزار هكتار از سال 1380 به مجموعه مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوست.
این منطقه در جنوب شهر طبس و در شرق استان یزد واقع شده و از تنوع زیستی جانوری و گیاهی بالایی برخوردار است.
یوزپلنگ، جبیر، قوچ و میش، بز و پازن، كاراكال، گربه شنی، شاه روباه، هوبره و زاغ‌بور از مهمترین گونه‌های جانوری نایبندان طبس است.
جمعیت قابل‌توجهی از یوزپلنگ‌های ایران در این منطقه زیست میكنند به طوری كه از سال 1380 تاكنون،‌بیشترین تصاویر یوزپلنگ آسیایی در ایران از منطقه پناهگاه حیات وحش نایبندان طبس تهیه شده است.