تبلیغات
.::مجله خبری عشق آباد::. - امام جمعه طبس:نان عده‌ای فقط در تنور اختلاف پخته می‌شود.....
امام جمعه طبس:نان عده‌ای فقط در تنور اختلاف پخته می‌شود.....

حجت‌الاسلام سیدابراهیم مهاجریان با اشاره به برخی مسائل كه به تازگی در طبس به وجود آمده است، اظهار داشت: لازم است مردم مراقب و مواظب باشند زیرا همواره افرادی هستند كه درصدد برهم زدن وحدت جامعه هستند.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینكه نان برخی تنها در تنور اختلاف پخته می‌شود و این افراد در فضایی كه آرامش، وحدت و هماهنگی وجود داشته باشد، نمی‌توانند اظهار وجود كنند، همیشه به دنبال یافتن روزنه و بهانه‌ای برای ایجاد اختلاف و برهم زدن آرامش جامعه هستند.

* اقدامات مسئولان طبس با مشورت و از روی دلسوزی است
امام جمعه طبس یادآور شد: افرادی كه برای شهرستان طبس برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری كرده و برنامه‌های آینده این شهرستان را پیگیری می‌كنند را به خوبی می‌شناسم و مطمئن هستم هر اقدامی كه از سوی مسئولان شهرستان انجام می‌شود بر اثر انگیزه‌های شخصی و مادی نبوده و تنها از روی دلسوزی مسئولان است.
وی تصریح كرد: مردم به شایعات توجه نكنند و بدانند هر اقدامی كه انجام می‌شود با مشورت و آگاهی كامل است.
مهاجریان بیان داشت: بر اساس روایات برای شناخت هر فرد و جریانی، باید طرفداران آن را مورد توجه و بررسی قرار دهیم و افرادی كه جام زهر را به رهبری تعارف كرده‌اند، امروز نمی‌توانند ادعای دلسوزی جامعه و مردم را داشته باشند.

* مسئولان یزد با ریسمان پوسیده یك جریان خاص به چاه نیفتند
وی خاطرنشان كرد: به مسئولان استان یزد هم متذكر می‌شوم كه با ریسمان پوسیده و زهرآلوده این افراد و جریان به چاه نیفتند كه عاقبت خوبی برای آنها نخواهد داشت.
امام جمعه طبس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: موضوعی كه همه ما باید در زندگی خود به آن توجه داشته باشیم، این است كه انسان همیشه در معرض لغزش و انحراف است.
وی افزود: انسان در هر جایگاه معنوی، علمی، سیاسی و اجتماعی كه قرار داشته باشد، نه تنها هیچ‌گاه نباید خود را از انحراف مصون بداند، بلكه هر چه جایگاه انسان در اجتماع و جامعه بالاتر باشد، امكان انحراف و لغزش وی بیشتر است.

* انحراف مسئولان انحراف جامعه را درپی دارد
مهاجریان اظهار داشت: این موضوع كه امكان انحراف و لغزش انسان‌ها وجود دارد آن‌قدر با اهمیت است كه خداوند متعال حتی به پیامبر اكرم (ص) كه معصوم و اشرف پیامبران است نیز این مطلب را با لحنی تند متذكر شده است.
وی ادامه داد: تمام آحاد جامعه به ‌ویژه افرادی كه مسئولیت آنها در جامعه بیشتر است باید دقت كنند كه دچار انحراف نشوند زیرا طبیعی است كه انحراف مسئولان، انحراف جامعه را درپی خواهد داشت.

* ممكن است در مجموعه مدیریت كشور برخی انحرافات وجود داشته باشد
امام جمعه طبس اضافه كرد: همیشه در جامعه و بین مسئولان مسائل انحرافی وجود داشته و در شرایط كنونی نیز نباید این‌گونه تصور كنیم كه انحرافی وجود ندارد، بلكه ممكن است حتی در مجموعه مدیریت كشور هم برخی انحرافات وجود داشته باشد.
وی در این زمینه به سخنانی از امام خمینی (ره) اشاره كرد كه فرموده‌اند: «هر امری به تدریج به انحراف كشیده می‌شود و چنین نیست كه یك دفعه انحراف واقع شود. بدترین انحراف آن است كه انسان ظاهر خود را به‌گونه‌ای نمایش دهد كه واقعش بر خلاف آن باشد كه این نفاق است. ای رئیس‌جمهور محترم و دیگر متصدیان امور كشور، می‌دانید كه قدرتمندان شرق و غرب به‌ویژه آمریكای بازیگر، مارهای زخم‌ برداشته از جمهوری اسلامی هستند كه از اول انقلاب تا امروز به هر حیله ممكن از جمله تبلیغات دامنه‌دار دست زده و برای تضعیف روحیه ملت مقاوم و رزمندگان عزیز به هر نوع دروغ و تهمتی متوسل شدند، ولی به حمدلله نه ‌تنها هیچ یك از تیرهای آنان به هدف نرسید بلكه نتیجه معكوس داد».
مهاجریان ادامه داد: امام راحل فرموده‌اند: «اكنون از چنین مارهای زخم‌خورده‌ای نباید غافل بود چه بسا با نفوذ عمال سرسپرده داخلی در ارگان‌های دولتی و مقامات مؤثر به تدریج كار خود را انجام دهند و انسان مستقیم را منحرف و متعهدان را وابسته كنند. غفلت از این امر فاجعه‌انگیز است كه همه مقامات به‌ ویژه مقامات بالا همچون رؤسای قوای سه‌گانه بیشتر مورد هدف هستند. انحرافات را از كجا بشناسیم؟ از نوشته‌ها، گفتار و اجتماعات آنها، هر اجتماعی كه براساس اسلام و قوانین اسلام است بر مسیر این ملت است و هر اجتماع، نطق، خطابه و قلم‌فرسایی كه بر خلاف مسیر اسلام است هر چه باشد خلاف این نهضت است».
مهاجریان تصریح كرد: امروز اكثر علما و بزرگان نسبت به وجود یك جریان انحرافی در كشور تذكر داده‌اند كه لازم است تمام مردم به ‌ویژه مسئولان نسبت به این موضوع توجه و مراقبت لازم را داشته باشند.
منبع:فارس نیوز